Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víťa po dlouhé době řádil, výhru zajistil spolu s Jackem

Sibiř zabrala a druhou výhrou v řadě si zajistila titul

 

 

26.09.2007 22:00 - Brno  -  (Víťa) – Nejdůležitější zápas sezony a zároveň úplně poslední. Bagr měl před tímto duelem jasný cíl, minimálně remizovat, Sibiř musela vyhrát, pokud by chtěla vyhrát soutěž.

Bagr zůstal před historickým úspěchem pouhých 15minut! Sibiř zabrala a vydřela si výhrou 3 : 0 celkové prvenství v soutěži, po zápase si tak zařvali  „M I S T Ř I  -  M I S T Ř I“ !!!!!

Nyní se vrátíme k zápasu, jakožto důležitý zápas, začal v rozpačitém tempu. Nepřesností bylo na obou stranách víc, než dost, ale po chvilce „oťukávání“ se začal hrát fotbal. Nutno podotknout, že Bagru chyběly dvě opory, Monty a zraněný Aleš, což asi i rozhodlo. Sibiř se do soupeře zakousla a kousala a kousala. Jindy vlažný výkon Víťi vystřídal koncert střel a konečně i gólů. Nejprve po přesném pasu od Jirky trefil z první pozorného Míru v bráně, po té si vylámal zuby na brankové konstrukci. Na druhé straně Bagr se snažil vydřít alespoň remízu, která by jim k zisku titulu stačila, po poločase, který skončil 0:0 a tedy nadějí pro Bagr.

Po poločase se obraz hry změnil, k Bagru se přesunul Lůďa a nutno říct, že Bagr sibiři notně zatápěl, několik rohů za sebou nadělaly vrásky každému z hráčů Sibiře, jenže Bagristi měli dnes nohy svázány nepřesnostmi a ukvapenými rozehrávkami od brány, či zbrklé zakončení. Po dvaceti minutách se Lůďa vrátil zpět do svého mateřského klubu, kterému ještě před chvílí pěkně zatápěl při standardních situacích.

Pak už se hrálo jen na jednu bránu a s jediným úkolem dát gól, tomu se podřídila i taktika, Víťa se vysunul na hrotového útočníka, zbaven veškerých obranných činností, za ním Jack, který svým pohybem na soupeře platil i dnes a mladá krev Sibiře Mikelin, který vybojoval nejed míč, když bylo nejhůř, špílmachr Filip se ujal režírování hry z obrany spolu s Lůďou a Jirka hájil bránu Sibiře. Ke gólu byl blízko Lůďa, jenže již tradičně po parádní střele orazítkoval jen tyč.

 

Sibiř - Bagr  3:0 (0:0)

Branky: Víťa 2x, Jack
Sestava Sibiř: Jura – Filip, Lůďa, Mikelin, Jack, víťa

Sestava Bagr: Míra – Milan, Viktor, Roman, Pája,         ( Lůďa)

Kola obrovské mlýnice se roztočila naplno, po tvrdé střele Jacka se míč dostal k volnému Víťovi a ten nekompromisní bombou otevřel skóre, 1:0. Bagr tak musel otevřít hru a to byla voda na mlýn pro Sibiř. Hoši ze Sibiře se zatáhli do obrany a podnikali nebezpečné brejky, které končily góly. Nejprve Víťa vrátil Jackovi gólovou a ten se z blízka nemýlil, 2:0. Dalším gólem, již zdecimovaný Bagr, poslal definitivně na druhé místo opět Víťa, který si v pozici jeden na jednoho poradil a Míru obstřelil. Zápas mohl skončit 4:0, to kdyby Víťa sobecky nestřílel, ale nahrál volnému Jackovi, ale v tuto chvilku už to bylo úplně jedno…..protože se žádné dějiny nepřepisovaly….oslavy tak mohly propuknout naplno!!

S I B I Ř MISTR 2007

 

 

Jak tomu bylo před tímto zápasem?! Připomeňme, že Bagr zabral šponu a se Sibiří to nevypadalo dvě kola před koncem moc dobře:

 

Po   5. kole:     2 – 1 – 2    

 

Po 10. kole:     5 – 2 – 3

 

Po 12. kole:     6 – 3 – 3

 

Po 15. kole:     6 – 3 – 6

 

Po 18. kole:     7 – 3 – 8

 

Po 20, kole:     9 – 3 – 8

 

Když už se zdálo, že sezona bude opět ve znamení klubu Sibiř Brno, Bagr se zvedl a otočil nepříznivý pohled na tabulku…za 6 kol dokázali kluci z Bagru otočit a dvě kola před koncem ligy byli blíže k titulu, navíc měli vše ve svých rukou stačilo jen jednou vyhrát! První „mečbol“ Sibiř odvrátila těsnou výhrou, kterou zařídil Filip gólem z rohu. V posledním kole, tak Bagru neustále stačila remíza, aby zvítězili, jenže tento zápas totálně nezvládli, chybami v rozehrávkách a jistě i chybějící opory Aleš a Monty byly příčinou, že Sibiř Bagr v posledním kole rozstřílela 3:0. Jenže, když po celou dobu byli hráči sibiře lepším týmem, ještě patnáct minut před koncem, byl na trůnu Bagr, poslední čtvrthodinka však rozhodla a Sibiř si tak i po šesté v řadě odnáší kov nejcennější, zlato!!

 

Celá sezona byla velmi vyrovnaná, Bagru se povedla výměna hráčů, za mladíka Mikelina ze Sibiře přišel do Bagru Monty, který pozvedl Bagr, tam, kde několik kol byl, byl lepším týmem, Sibiř hrála místy až trapně.

 

Navíc podotknu jednu maličkost, nejlepší střelec soutěže Víťa se do 12. kola trefil devatenáctkrát, poté za 8 kol dal pouhé tři góly, avšak ty poslední dva si nechal na tu nejdůležitější chvíli….

 

Zato opačný post zaznamenal Milan, který do onoho 12. kola dal sedm gólů a ve stejném duchu se trefoval i dále, téměř v každém zápase gól, vyhoupl se tak se svými deseti góly na 4. místo za 16ti gólovému Jackovi a Filipovi a za 15ti gólovým Alešem. Nejlepším střelcem z týmu Fc Bagr byl teda Aleš.

 

Jako nejužitnější hráč se ukázal Jack, za ním Filip a Víťa, nejlepším hráčem bagru byl Milan na čtvrtém místě.

 

Nejhůře na tom byli střelecky, zohledněno počtem odehraných zápasů, byli ze Sibiře Lůďa, který se trefil ve 14 zápasech 4x ( tyčí nepočítaně J), za Bagr Míra, ten si však odehrával jiné, než útočné povinnosti, v obraně byl tvrdým a spolehlivým hráčem.

 

Toliko k závěru soutěže!! Těšme se na již sedmý ročník, kdy se sejdeme na jaře v roce 2008!!